Május 3-án a Csokonai Színház egy igazán gondolatébresztő előadást hozott iskolánkba a hatodikosok számára. A „Jeruzsálem” című osztálytermi színházi nevelési produkció egy olyan „utazásra” hívta a diákokat, ahol a béke és az együttélés témája került fókuszba.
„A Jeruzsálem szó jelentése: a béke városa. Azonban Jeruzsálemet aligha jellemzi a béke. Századokon keresztül harcoltak zsidók, keresztények, muszlimok a szent városért. És a harc ma is tart. A történelem során az ősi zsidó templom helyére épült mecset tetején félhold és kereszt váltotta egymást.”
A művészek arra a kérdésre keresték a választ, hogy hogyan lehetséges egy olyan helyen, melyet három különböző világvallás tekint szentnek, hogy a béke és a megértés helyett a konfliktusok és az ellentétek uralkodjanak?
Az előadás interaktív volt, ahol a diákok belemerülhettek a történetbe és meg is oszthatták gondolataikat. A szereplőkkel való párbeszéd és a cselekmény irányítása által személyesen is részt vehettek az előadásban.
A darabot Madák Zsuzsanna írta, G.E. Lessing és Ulrich Hub művei nyomán. A debreceni Csokonai Színház tehetséges színművészei: Mercs János, Csata Zsolt és Mészáros Ibolya elevenítették meg, míg Gemza Melinda drámapedagógus gondoskodott arról, hogy a beszélgetések összekapcsolódjanak.
Az előadás 90 perce alatt a hatodikosok aktív résztvevőivé váltak az előadás folyamatának.
Ez az újszerű előadásmód minden bizonnyal mély nyomott hagyott a gyerekekben és segített nekik elgondolkodni a béke és a megértés fontosságáról a világ változatos kultúrái között.