Március idusához közeledve a 2.b osztály egy különleges színházi élmény részese lehetett. A Sárkányszem című osztálytermi előadás során a Csokonai Nemzeti Színház színművészei közreműködésével a gyerekek egy izgalmas történet részeseivé válhattak, és lehetőségük nyílt arra, hogy aktívan bekapcsolódjanak a cselekmény alakulásába.
A darab főszereplője Hongrun, a legnagyobb szecsuáni hadvezér fia, aki ritkán találkozik apjával, édesanyját pedig sosem ismerhette meg. Nagymamája, Mamó, festésre biztatja őt, amelyben a fiú örömét leli. Hongrun kalandjai akkor veszik kezdetüket, amikor találkozik Ming mesterrel, a császári festőiskola vezetőjével. A történet során a gyermekek nemcsak a főhős dilemmáival szembesültek, hanem saját gondolataikat is megoszthatták az előadás interaktív jellegének köszönhetően.
A 70 perces előadás során a diákok tevékenyen részt vettek a cselekmény kibontakozásában. Az interaktív színházi forma lehetőséget adott arra, hogy a gyerekek mélyebben megértsék a történetben felmerülő kérdéseket, és saját megoldási javaslataikkal gazdagították is az előadást. A rendhagyó színházi élmény nemcsak szórakoztató, hanem tanulságos is volt, hiszen a tanulóink a történeten keresztül a saját érzéseik és tapasztalataik megértésében is fejlődhettek, hisz belenézni a sárkány szemébe; szembenézni a problémákkal – ez a Sárkányszem előadás üzenet.



